Warto przeczytać i pomyśleć…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Czerwiec jest miesiącem dedykowanym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieje się tak od XVII wieku, od czasu, gdy Chrystus objawił się św. Małgorzacie Marii Alacoque.

Jaki jest stan polskiej inteligencji? Czy uniwersytety nadal są świątyniami prawdy, a może stały się twierdzami zwolenników neomarksizmu, którzy zamiast kształcić inteligenckie elity wolą zdobywać unijne granty na badanie problemów tęczy i mniejszości. Nad stanem polskiej inteligencji zastanawia się wybitny pedagog i odważny publicysta – prof. Aleksander Nalaskowski.

Wiara po pandemii. Pandemia się zakończyła, ale jej skutki będziemy odczuwać przez lata, również w wymiarze wiary. Jak chrześcijanin powinien zachować się w tej nowej rzeczywistości i jak koronawirus wpłynął na stan naszej wiary?

Czy małpia ospa wywoła kolejną pandemię? Jeśli nawet – nie ulegajmy panice! Świat nauki zna tę chorobę od ponad 60 lat. Co na jej temat mówią lekarze i naukowcy?

Modlitewnik w smartfonie. Smartfon to już nie tylko gadżet, to nieodzowny kompan życia większości Polaków. Dlaczego smartfony dają nam, katolikom, szansę, także ewangelizacyjną i dlaczego mogą być one pomocne w drodze wiary?

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Ołtarz oznacza Chrystusa. Bp Jan Piotrowski poświęcił kościół Ducha Świętego w Kielcach. Relacja z wydarzenia

On naszym uzdrowieniem. Relacja z Uwielbienia w Chmielniku

Święta od róż pokochana – Chomentów czci świętą Ritę

Pracowite duchaczki – jubileusz w Chmielniku

W Gościu Niedzielnym m.in.:

Rzeczpospolita wielu narodów. Jak wojna na Ukrainie zmienia Polskę?

Święty czas. Adoracja Najświętszego Sakramentu to coś, co jest trochę niedoceniane, ale daje niezwykłe owoce.

Wakacje obfitują w chrześcijańskie festiwale, adresowane głównie do młodych. To tylko grające na emocjach „chrześcijaństwo eventowe”, jak twierdzą sceptycy? Czy jednak żywy Kościół, głoszący Ewangelię przez czytelne dla młodych znaki?

Cuda szanują wolność. W jaki sposób udowodnić cud eucharystyczny? „Wspólną cechą współczesnych badań nad cudami eucharystycznymi i tkaninami o cudownym pochodzeniu jest niewytłumaczalna niemożność uzyskania profilu genetycznego.