Warto przeczytać…

W najnowszej Niedzieli m.in.

To, że modlitwą można wyprosić u Boga czyjeś nawrócenie, jest prawdą znaną wierzącym od wieków. Czy można jednak dla kogoś, kto uważa się za ateistę, a nawet wroga Kościoła, wymodlić zbawienie?

Wciąż wychodzą na światło dzienne nowe fakty ukazujące heroizm ks. Franciszka Blachnickiego. Kim był twórca największego i najprężniej działającego ruchu odnowy w polskim Kościele? Dlaczego komuniści uznali go za jednego z najbardziej niebezpiecznych kapłanów? Dlaczego musiał umrzeć?

Wierność, odpowiedzialność, delikatność, czułość, namiętność, konsekwentne trwanie przy dokonanym wyborze, stałość, bezwarunkowość – oto niektóre spośród odcieni miłości małżeńskiej. A miłosierdzie? Czy ono też jest jedną z jej twarzy? Piszemy o tym, jak miłosierdzie może odmienić małżeństwo.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.

Dzieła miłosierdzia świadczone przez kielecką Caritas

Ołtarz w centrum Eucharystii (relacja z Bukowej)

Zanurzeni w Miłosierdziu Bożym – uroczystości w najmłodszej pińczowskiej parafii

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.

„Imię Boga? Miłosierdzie!”. „Bóg nie męczy się przebaczaniem”. „Kościół nie jest na świecie po to, by potępiać, lecz by umożliwić spotkanie z przenikającą do głębi miłością”.

O tym, jak z ateistami rozmawiać o religii, skąd bierze się niewiara i jak zbliżyć się do tajemnicy Boga ukrytego.

Czy biorąc do ręki Pismo Święte, mam pewność, że obcuję z tekstem, który został zapisany przez autora natchnionego? Swoje źródło ma w Bogu, jednak jego „ziemskie życie” to rozciągnięta na wiele wieków historia.