Warto przeczytać…

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Gdy obojętni domagają się sakramentów. Tajemnica Jezusa ciągle trwa i jest uobecniana w sakramentalnym życiu Kościoła. Co jednak, gdy sakramenty stają się dla kogoś jedynie tradycją?

Czy Niemcy w końcu odpowiedzą za swoje zbrodnie wojenne? Kiedy zajmą się tematem reparacji wobec Polski? Jakie straty w czasie II wojny światowej poniósł polski Kościół?

Do bieżącego numeru „Niedzieli” dołączamy bezpłatny dodatek – śpiewnik kolędowy z opisem obrzędu wieczerzy wigilijnej.

W najnowszym numerze „Bliżej Życia z Wiarą”: o mężczyznach, którzy w swoim życiu na pierwszym miejscu postawili Pana Boga, i o cudach dziejących się na Jasnej Górze.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Pomocna dłoń na trudne czasy – Rycerze Kolumba z Chęcin

Echa sympozjum ku czci ks. prof. Józefa Kudasiewicza

W najnowszym Gościu Niedzielnym

W ostatnim dniu Adwentu Kościół obchodzi wspomnienie Adama i Ewy. Na ogół przywiązuje się do tego mało uwagi z powodu przygotowań do kolacji wigilijnej. Tymczasem przyjście na świat Jezusa Chrystusa ma ścisły związek z pierwszymi rodzicami. Franciszek Kucharczak wyjaśnia, na czym polega grzech pierworodny i co jest jego istotą.

O Kościele jako miejscu uzdrowienia zranień, o przełamywaniu zmowy milczenia i o odpowiedzialności wspólnoty za grzechy współbraci w rozmowie z Jackiem Dziedziną mówi ks. dr Piotr Studnicki, dyrektor Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży