Warto przeczytać…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Nadużycia w kulcie zmarłych. E-cmentarze i e-mogiły, nekrotatuaże i nekrobiżuteria, nielegalne wysypiska śmieci u bram cmentarzy,. To wskazuje na bardzo poważny kryzys kulturowy nękający współczesne społeczeństwo.

Czym jest czyściec? Jak opisywali go święci, którzy dostąpili jego wizji? Jakie znaczenie dla dusz czyśćcowych ma podejmowana za nie modlitwa?

Wydarzenia, które obecnie mają miejsce na Ukrainie, otworzyły nam oczy na dramat wojny. Uświadomiły nam także wynikające z niej zagrożenia. Jak się przygotować na stan kryzysowy lub ewentualną wojnę?

Proboszczowie przez duże „P” – sylwetki dwóch proboszczów z naszej diecezji: ks. Edwarda Giemzy i ks. Dariusza Sieradzego

W Niedzieli Kieleckiej m.in.

Wyższe Seminarium Duchowe w Kielcach zainaugurowało kolejny rok akademicki

Prezent na Święto Niepodległości (par. Skalbmierz)

Parafia żyje wiarą i miłością (par. Bieliny przeżywa rok jubileuszowy)

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Co czwarty Polak doświadcza samotności – wynika z danych opublikowanych przez Wspólne Centrum Badawcze Unii Europejskiej. Drastyczny, prawie trzykrotny wzrost tego wskaźnika nastąpił w czasie pandemii.

Przetrwamy. O religijnych aspektach wojny na Ukrainie mówi metropolita kijowski Epifaniusz, zwierzchnik Kościoła Prawosławnego Ukrainy.

Uważajmy na rosyjską narrację. O rosyjskich działaniach dezinformacyjnych i propagandowych prowadzonych w Polsce mówi Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP minister Stanisław Żaryn