Warto przeczytać….

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Życie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci, tę zasadę zna każdy katolik. Ale co zrobić w sytuacji, gdy ktoś chce skrzywdzić mnie? Czy zabicie agresora jest w takiej sytuacji grzechem?

– Rosja nie miała swojej Norymbergi. O rosyjskiej bezkarności i polskiej inicjatywie, która ma służyć rozliczeniu rosyjskich zbrodni na Ukrainie, mówi dyrektor Instytutu Witolda Pileckiego.

– Jacy są współcześni mężczyźni? Dlaczego obecnie instytucja ojcostwa jest tak mocno atakowana? Czy teraz, gdy wojna zbliża się do naszych granic, młodzi mężczyźni są w stanie wejść na powrót w rolę wojownika i obrońcy?

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Siostry dominikanki od pierwszych dni wojny ofiarują pomoc dla ofiar

– Wieś kapliczek pełna (Borzykowa w par. Balice)

– Gość w dom, Bóg w dom. Diecezja kielecka pomaga ofiarom wojny

– Ghana z pozytywnym przesłaniem – mówi abp Henryk Jagodziński

– Filantrop doceniony. Medal dla Mieczysława Sasa

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Kolejny odcinek wielkopostnego cyklu „Gościa Niedzielnego” poświęcony jest grzechowi nieczystości. Czym jest i dlaczego jest tak bardzo groźny?

– Cyryl traci Ukrainę. Wszystkie konfesje religijne na Ukrainie wezwały do obrony kraju, ale patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl, zwierzchnik części ukraińskiego prawosławia, usprawiedliwia rosyjską agresję?

– Jacek Dziedzina analizuje watykańską dyplomację w kontekście wydarzeń na Ukrainie i zastanawia się, czy reakcja Kościoła na putinowską agresję jest wystarczająco mocna.

– O barbarzyńskiej wojnie, niezawinionym cierpieniu i Chrystusie krzyżowanym w każdym dręczonym człowieku w rozmowie z Szymonem Babuchowskim mówi ks. Marek Dziewiecki. „To nie jest wina Boga, że ktoś Go nie słucha i przez to staje się krzywdzicielem.