Warto przeczytać..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Dziękujemy Bogu, że jesteście z nami. O wojnie, dramacie ludzi na Ukrainie i pomocy dla potrzebujących opowiada „Niedzieli” bp Witalij Krywycki, salezjanin – ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej.

– Pogarda Putina. O to, dlaczego Putin zaatakował Ukrainę i czy wpadł w ten sposób we własne sidła, Niedziela pyta głównego specjalistę Zespołu ds. bezpieczeństwa wewnętrznego w Europie Wschodniej w Ośrodku Studiów Wschodnich.

– Silna armia, bezpieczna Polska. Co mówi przyjęta niedawno ustawa o obronie Ojczyzny?

– Ukraina jest dziś nie tylko przedmiotem agresji ze strony Rosji, jest również polem walki o „rząd dusz” nad wiernymi prawosławnymi między Moskwą a Konstantynopolem. Patriarcha Moskwy, uzależniony od władzy Kremla, pragnie podporządkować sobie wiernych ukraińskiej Cerkwi prawosławnej.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Co ma do zaoferowania w sferze duszpasterskiej parafia Strożyska w dekanacie nowokorczyńskim?

– To jest potrzeba ludzkich serc. Przygotowania do koronacji obrazu MB ze Stradowa

– Pasyjnie w parafii Skalbmierz.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Dni bólu i chwały Ukrainy. Opór Ukraińców, zjednoczonych jak nigdy dotąd w ich historii, zniweczył rosyjski plan podboju i pozbawienia ich suwerenności.

– Prawe ręce Putina. Zbrodniarz nie działa sam. Obok niego są inni: Szojgu, Gierasimow, Ławrow, Zacharowa, Pieskow.

– Oręż Boga. Jeżeli wyrazem chrześcijańskich wartości jest pomoc prześladowanym, Polacy pomagając Ukraińcom uciekającym przed rosyjską agresją dają świadectwo, że tymi wartościami żyją.

Do numeru dołączona kolejna płyta z cyklu Biblia-Audio: Księgi Prorockie ST