Warto przeczytać….

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Bogu się skarżyć nie będę. Poruszająca rozmowa z kapelanem krakowskiego szpitala, który opowiada o cierpieniu, umieraniu, ale także o uzdrawiającej sile wiary.

– Aleksander Waleczny i jego armia. Jak ufać Bogu w cierpieniu? Jaki jest sens cierpienia? Na te pytania odpowiadają rodzice Olusia, który urodził się w 7. miesiącu ciąży tak chory, że lekarze odradzali jego matce walkę o życie dziecka, argumentując, że „będzie tylko rośliną”. Historia z parafii Szaniec

– Fałszywe oskarżenia. Niedawno ogłoszony w Niemczech raport o nadużyciach seksualnych stał się pretekstem do bezprecedensowego ataku na Benedykta XVI, który jako papież zrobił bardzo wiele, by zwalczać pedofilię w Kościele.

– Dodatek tematyczny – ABC wiary, a w nim: Kto będzie zbawiony? – Czy każdy…? Niezależnie od swojej religii…? Na równi chrześcijanin, żyd, buddysta? A co z ateistami?

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Nagląca misja uczniów Jezusa. Wspólnota Koinonia św. Pawła w Kielcach

– Parafia Posłowice cieszy się z nowych witraży.

– Skalbmierz dziękuje służbom mundurowym

– Dylematy i dramaty, czyli rzecz o ogrzewaniu kościołów. Jak radzić sobie w dobie podwyżek cen energii?

– Brzezinki upamiętniły ks. Józefa Żółtaka

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Świadek krzyża. Co człowiekowi XXI wieku ma do powiedzenia św. Teresa Benedykta od Krzyża(Edyta Stein)?

– Obietnice w realizacji. Bóg nie rzuca stów na wiatr. Zarówno gdy obiecuje pomyślność, jak i wtedy, gdy ostrzega przed karą. Widać to wyraźnie w biblijnych księgach: Kapłańskiej, Liczb i Powtórzonego Prawa. Te księgi – fragment dzieła „Biblia Audio. Superprodukcja” – dołączone są na płycie do najnowszego Gościa Niedzielnego.

– Taka miłość nie rdzewieje. Statystyki pokazują, że wzrost liczby rozwodów współgra ze spadkiem uczestnictwa w życiu Kościoła. „Dozgonna miłość” bez oparcia w Bogu okazuje się nader często miłością sezonową.