VIII Niedziela Zwykła – 26.05.2024

  1. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas wyznaczony przez Kościół do odbycia  spowiedzi wielkanocnej. Czy spełniłem ten obowiązek?
  2. W środę, 29 maja, przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Przed wieczorną Mszą nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej.
  3. W czwartek, 30 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o 8.00 i 18.00. Natomiast Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona na ołtarzu polowym na pętli autobusowej, przy ul. Kruszelnickiego po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarz pierwszej stacji będzie u państwa Zapała Kr.218 Drugi przy krzyżu u państwa Kołodziej ul. Kruszelnickiego  154. Trzeci u państwa Detka, przy figurce Matki Bożej ul. Kr. 102. Czwarty przy Krzyżu ul. Kr. 52 i zakończenie procesji. Zachęcamy o solidarną pomoc w przygotowaniu ołtarzy i wszystkich parafian do udziału w procesji. Ma być to wyraz naszej wdzięczności i wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Na całej trasie procesji prosimy o udekorowanie swoich domów.  Dzieci komunijne prosimy o przyjście w swoich strojach (dziewczynki prosimy  do sypania kwiatów) i wszystkie grupy modlitewne. Panów prosimy o poniesienie baldachimu, sztandarów, chorągwi i feretronów. Na procesję prosimy zabrać ze sobą modlitewniki z tekstami pieśni. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30, bowiem Litanię Loretańską odśpiewany w czasie procesji Bożego Ciała.
  4. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej, jednocześnie czcimy Boże Miłosierdzie. Dlatego po nabożeństwie majowym odmówimy sobie koronkę.
  5. W sobotę, 1 czerwca, wspominamy św. Justyna, męczennika. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo czerwcowe połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Janinę Skowron. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…