VII Niedziela Wielkanocna – 12.05.2024 WNIEBOWSTĄPIENIE

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

 1. W miniony piątek, nowenną, rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie o wylanie darów Ducha Św., którą odmawiamy podczas nabożeństwa majowego; dziś o godz. 17.30, a w dni zwykłe po Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Jutro, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Św. Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie i na jego wzór, całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste sprawy. Bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 00, nabożeństwo fatimskie, a więc różaniec św. i procesja z figurą MB połączona ze śpiewem litanii loretańskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.
 1. We wtorek, 14 maja, przypada święto Świętego Macieja Apostoła.
 2. W środę, 15 maja przed Mszą św. o godz.18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Natomiast na nabożeństwie majowym rozpoczniemy uroczystą nowennę ku czci MB Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w dziewięciodniową modlitwę, w której polecać będziemy Ojca św., naszą Ojczyznę, naszą parafię, rodziny, młodzież, dzieci, szczególnie te przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. oraz prosić będziemy o pokój na świecie.
 3. W czwartek, 16 maja, wspominamy Św. Andrzeja Bobolę, męczennika, patrona Polski.
 1. W sobotę, 18 maja, na Mszy św. o godz.11.00 dzieci z klasy trzeciej będą przeżywać swoją Pierwszą Komunię św. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w piątek o godz. 17.00.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.10.00 dzieci z klas czwartych będą przeżywać swoją rocznicę Pierwszej Komunii św. Próba ceremonii liturgicznych jutro po Mszy św. i nabożeństwie fatimskim. Spowiedź św. dla nich w piątek o godz. 17.30.
 1. Dziś gościmy przedstawicieli Rycerstwa św. Jana Pawła II, którzy zaprezentują ideę Rycerstwa. Zachęcamy mężczyzn do zaangażowania się w tę grupę.
 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Inne ogłoszenia !

 • Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich wykonujących zawody medyczne na 100. Jubileuszową Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniu 19 maja br. Główne uroczystości i Msza Święta Posłania o godz. 11.00.
 • Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na wykład „Oblicza piękna: Piękno zranione” w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka. O wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej opowie o. dr hab. Michał Legan – paulin, teolog, filmoznawca, publicysta, kierownik Redakcji Audycji Katolickich TVP, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie, były rzecznik prasowy Jasnej Góry. Na wykład zapraszamy w czwartek, 16 maja o godz. 17.00. Wstęp wolny.