VI Niedziela Wielkanocna – 5.05.2024

W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

  1. W poniedziałek, 6 maja, przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  2. We wtorek, 7 maja, przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej – głównej Patronki naszego miasta. Z racji pierwszego wtorku miesiąca modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  3. W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Będziemy prosić św. Stanisława o wstawiennictwo, aby budzące się na polskiej ziemi powołania kapłańskie były naprawdę godne i święte. Jednocześnie jest to dzień imienin naszego organisty, pana Stanisława, któremu życzymy wiele łask Bożych i opieki swego patrona. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. W czwartek, 9 maja, po nabożeństwie majowym zapraszam na spotkanie dzieci z klas czwartych wraz z rodzicami w celu omówienia przygotowania rocznicy Pierwszej Komunii Św..
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy przy kapliczkach przydrożnych. Niech to będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Matki Bożej.
  6. W przyszłą niedzielę, 12 maja, będziemy gościć przedstawicieli Rycerstwa św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 będą oni prezentować ideę Rycerstwa. Zachęcamy mężczyzn do zaangażowania się w tę grupę.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.