VI Niedziela – 11 lutego 2024

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, którego hasłem są  słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: „TRZEŹWOŚĆ POLSKĄ RACJĄ STANU”. Zachęcamy do modlitwy o trzeźwość naszego narodu oraz o wpisywania się do Księgi Trzeźwości, która znajduje się w kaplicy.
  2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem, na znak pokuty, odprawimy o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na pomoc Ukrainie.
    Z racji Środy Popielcowej – nie będzie nowenny do M.B.Cz.
  3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
  4. Okres Wielkiego Postu to czas szczególnej refleksji nad dziełem naszego odkupienia. Każdy z nas powinien przeżywać te chwile w duchu umartwienia, pokuty i zadośćuczynienia. Okazją do tego stają się: modlitwa, uczynki pokutne, jałmużna, udział w rekolekcjach oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych pobożnych praktykach można uzyskać odpust zupełny. Informujemy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej, będzie odprawiane w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o 17.30, a później dopiero wieczorna Msza św..  Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30, a po nabożeństwie wieczorna Msza św. już bez kazania.
  5. W zakrystii nadal przyjmujemy zapisy młodzieży z klasy siódmej szkoły podstawowej do grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się dopiero po feriach zimowych. Więcej informacji podamy w terminie późniejszym.
  6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła – te składane na tacę i wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie okolicznościowego czasopisma pt.: „GOŚĆ EXTRA w cenie 14 zł, które poświęcone jest tematyce Wielkiego Postu. Wszystkie czasopisma znajdują się na stoliku w kaplicy.

Inne ogłoszenie !
W przyszłą niedzielę, tj. 18 lutego br., w parafii bł. Jerzego Matulewicza, rozpocznie się tzw. kurs przedmałżeński dla narzeczonych.  Pierwsze spotkanie  o godz. 19.00.