V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024

Dzisiejsza, ostatnia niedziela kwietnia, jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach.

  1. W poniedziałek, 29 kwietnia, przypada wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy. W tym dniu przypada także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Naszą modlitwą obejmijmy wszystkie ofiary niemieckiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  2. We wtorek, w ostatni dzień miesiąca, uczcimy św. Jana Bosko, któremu polecamy dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli.
  3. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa majowe, natomiast w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  4. W dniu 1 maja czcimy św. Józefa, Rzemieślnika, patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.
  5. W czwartek, 2 maja, wspominamy św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła. Jednocześnie jest to Dzień Flagi Narodowej. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, w którym dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00, nabożeństwo majowe oraz tzw. „Godzina Święta”. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.
  6. W piątek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę, 4 maja, przypada wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy odprawimy nabożeństwo majowe i odmówimy Różaniec, powierzając rodziny naszej parafii oraz naszych strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Również w sobotę przed południem odwiedzimy chorych, starszych i niewychodzących z domu.
  8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00. Natomiast taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.
  9. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.