V Niedziela – 4 lutego 2024

  1. W poniedziałek, 5 lutego, przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy  i męczennicy.
  2. We wtorek, 6 lutego, w liturgii czcimy św. Pawła Miki i jego Towarzyszy – pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu. Z racji pierwszego wtorku miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 na wspólną modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.  
  3. W środę nowenna do M.B.Częstochowskiej. Prośby i podziękowania należy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. W sobotę, 10 lutego, przypada wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  5. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorych. Dzisiaj tylko informujemy, że w naszej parafii obchody dnia chorych z Mszą Świętą i udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będą zorganizowane w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które są planowane w trzecią niedzielę Wielkiego Postu.
  6. Informacja dla uczniów z klasy siódmej Szkoły Podstawowej: w zakrystii przyjmujemy zapisy do grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się dopiero po feriach zimowych. Więcej informacji podamy w terminie późniejszym.
  7. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii. W tym miesiącu zostanie uregulowana ostatnia rata za modernizację ogrzewania. Za wszelkie ofiary składane na ten cel wszystkim mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku w kaplicy. Jest kolejny numer dwumiesięcznika „TRWAJCIE W MIŁOŚCI

Inne ogłoszenie !
W parafii bł. Jerzego Matulewicza dla narzeczonych będzie przeprowadzony tzw. kurs przedmałżeński, który rozpocznie się 18 lutego br. o godz. 19.00.