Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020

  1. Dzisiejsza taca tradycyjnie przeznaczona jest na iwestycje parafialne. Dzisiaj o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami listopadowymi. Podobnie w najbliższą niedzielę, a na tygodniu  (do piątku włącznie) po Mszach św. wieczornych – Różaniec z zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz.  8.00- zmiana Tajemnic Różańca

 

  1. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św.  z kazaniem w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00. Różaniec z wypominkami listopadowymi po Mszy wieczornej.

 

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc listopad, który jest poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych. Papież Franciszek dokonał pewnej zmiany: Wierni, którzy przez cały listopad – pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne. Wypominki roczne zbierać będziemy przez cały miesiąc listopad. 

 

  1. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych w każdą III niedzielę miesiąca o godz. 1200 będziemy odprawiać Mszę św. a przed tą Mszą św, będziemy odmawiać dziesiątek różańca i będziemy wyczytywać imiona ( co miesiąc inne) zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Z racji ograniczonego czasu będą wyczytywane tylko niektóre imiona zmarłych polecanych w rocznych wypominkach, ale modlitwą i intencją mszalną obejmujemy wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych

 

  1. 5 listopada przypadają imieniny ks. Sławomira Zdolińskiego. Dlatego na Mszy św. wieczornej 5 listopada ( w czwartek) będzie okazja do modlitwy w intencji Solenizanta i do złożenia życzeń.

 

  1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek odwiedzimy chorych. Do chorych z ulicy Batalionów Chłopskich uda kapłan od godziny 11,30.

Na miejsce wiecznego spoczynku w ostatnim czasie odprowadziliśmy ( 28.x) śp. Cecylię Wróblewską Zelatorkę Róży Różańcowej  – lat 73,  a wczoraj (31.X) śp. Stanisława Surmę  lat 73. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …….