Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

  1. Dziś rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2017 Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

 

  1. Życzymy WAM, DRODZY PARAFIANIE, obfitości łask płynących ze żłóbka Chrystusa i jasnego blasku Betlejemskiej Gwiazdy prowadzącej po drogach codziennego życia. Pomyślności, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa w Nowym Roku! Niech te dary budzą głęboką radość i Boży pokój w Waszych

 

  1. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Prosimy, by rodziny w poszczególnych rejonach kolędowych zorganizowały w swoim zakresie dowóz i odwóz księdza składającego wizytę duszpasterską, tak jak to było w poprzednich latach. Kolędę od poniedziałku do czwartku rozpoczynamy o godz.15.00, Prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, księgę Pisma św. wodę święconą. Dzieci i młodzież szkolna przygotują zeszyty z katechezy. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w wodę święconą. W okresie kolędy Msze św. w tygodniu  o godz.8.00.

 

  1. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. W tym dniu przypada I piątek miesiąca stycznia okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. Chorych w tym dniu nie będziemy odwiedzać.

 

  1. W sobotę w Krakowie odbędzie się uroczystość objęcia urzędu Przełożonego Inslektorii Krakowskiej Salezjanów nowym Inspektorem mianowanym przez Księdza Generała został ks. Adam Parszywka. Z tego powodu w tym dniu nie będzie kontynuowana Kolęda – Wizyta Duszpasterska.
  1. Bóg zapłać rodzinom z ul. Batalionów Chłopskich za wysprzątanie kościoła na dzisiejszą Uroczystość. W sobotę prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodziny z ul. Batalionów Chłopskich od nr 372 – 366 ( pp. Michta, Białek, Mruczkowski, Radlica, Kaleta)
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont naszego kościoła.
  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Don Bosco