Uroczystość Najświętszej Trójcy Niedziela – 4 czerwca 2023

  1. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas wyznaczony przez Kościół do odbycia  spowiedzi wielkanocnej.   Czy spełniłem ten obowiązek?
  2. Jutro, 5 czerwca, czcimy św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  3. W środę, 7 czerwca o godz. 18.00 cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. i Msza Św. wieczorna połączona z nabożeństwem czerwcowym. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. W czwartek, 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o 8.00 i 18.00. Natomiast  po Mszy św. o godz. 10.00, odprawionej przy ołtarzu polowym u Państwa Grusieckich, przy ul. Batalionów Chłopskich 7, wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarz Pierwszej stacji w sąsiedztwie, przy kapliczce, B.Ch 14. Drugi przy krzyżu, B.Ch. 71. Trzeci u państwa Stalica, Batalionów Chłopskich 133b. Czwarty na zewnątrz przy kościele i zakończenie procesji. Zachęcamy wszystkich do udziału w procesji. Ma być to wyraz naszej wdzięczności i wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Na całej trasie procesji prosimy o udekorowanie swoich domówi solidarną pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Dzieci komunijne prosimy  w swoich strojach, (dziewczynki prosimy  do sypania kwiatów) i wszystkie grupy modlitewne. Panów prosimy o poniesienie baldachimu, sztandarów, chorągwi i feretronów. Na procesję prosimy zabrać ze sobą modlitewniki z tekstami pieśni. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30, bowiem litanię do Najświętszego Serca Jezusa odśpiewany w czasie procesji Bożego Ciała.
  5. W przyszłą niedziele, 11 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 w naszej parafii będziemy przeżywali Jubileusz Małżeństw. W związku z tym bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w tej Mszy św. tych par małżeńskich, które w tym roku obchodzą swój jubileusz 25 lub 50-lecia sakr. małżeństwa. Zgłoszenie prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Na prośbę biskupa Jana Piotrowskiego, dziś do puszek ustawionych przy ołtarzu, przeprowadzana jest zbiórka ofiar na budujące się i remontowane kościoły naszej diecezji. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel i na potrzeby naszego kościoła mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W piątek zmarła śp. Józefa Goraj, mama ks. Janusza. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek …….