Uroczystość Chrystusa Króla -25.11.2018

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  3. W piątek – Święto Św. Andrzeja, Apostoła. Jest to równocześnie ostatni dzień miesiąca października wspominamy tradycyjnie św. Jana Bosko. Ponieważ jest to ostatni piątek miesiąca po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W tym tygodniu przypada: I sobota, po Mszy św. wieczornej Różaniec z racja I soboty.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok kościelny i liturgiczny. Będzie to zarazem pierwsza Niedziela Adwentu i I niedziela miesiąca. Na Mszy św. o godz. 800 poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły. W tym roku opłatki będzie można nabyć w zakrystii, nie będą roznoszone po parafii jak w ubiegłe lata. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców.
  6. Do końca listopada przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne.
  7. Od dzisiaj po każdej mszy św. w niedziele odmawiać będziemy wspólnie modlitwę do św. Michała Archanioła.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy ofiarowali produkty spożywcze i chemię gospodarczą. W zakrystii do środy włącznie będzie można odebrać torbę z tymi produktami przez osoby przeżywające jakieś trudności materialne z naszej parafii. Po tym terminie produkty te zostaną przekazane do Caritas Kieleckiego.
  9. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.

Wczoraj na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Teresę Sarnecka lat: 79 . Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu:  „Wieczny odpoczynek …”