Uroczystość Chrystusa Króla – 20.11.2016

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Serdecznie witamy przedstawicieli Wolontariatu Misyjnego z Krakowa z towarzyszącym im duszpasterzem oraz naszego parafianina Bartka Wróblewskiego i dziękujemy za animacje misyjną naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 16.30 Msza św., na którą zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców, a o godz. 17.30 modlitwa różańcowa z wypominkami listopadowymi za zmarłych.
  1. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Na Nowennę i Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
  1. Jutro przypada dzień imienin ks. Proboszcza. Okazja do modlitwy i złożenia życzeń jutro na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok kościelny i liturgiczny. Będzie to zarazem pierwsza Niedziela Adwentu. Na Mszy św. o godz. 800 poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły. Podobnie jak w poprzednich latach rozniesie je do naszych rodzin Pan Kościelny Antoni Lasek.
  1. Do końca listopada przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne.
  1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na inwestycje parafialne.
  1. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła rodzinom z bloku przy ul. Malików 150 A. W następną sobotę  o przygotowanie kościoła prosimy  rodziny z tego samego bloku od nr 51 – 65  (pp.  Kępa, Kulczyńscy, Sójka, Milner, Rosikoń, Armuła, Iwan)                                                                                                       
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej. Don Bosco-miesięcznik dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny a dla dzieci – Mały Gość Niedzielny.
  1. Dzisiaj we wszystkich parafiach w Polsce dokonujemy Jubileuszowego Aktu zawierzenia Jezusowi Chrystusowi jak Królowi i Panu.