Spotkaj się z Ojcem Świętym Franciszkiem w Polsce

Zbliża się Wizyta Apostolska Ojca Świętego Franciszka w Polsce. Podajemy informacje organizacyjne dotyczące spotkań z Papieżem w Częstochowie i Krakowie. Zachęcamy wiernych do pielgrzymowania na spotkanie z Ojcem Świętym!

 

SPOTKANIE Z OJCEM ŚWIĘTYM W CZĘSTOCHOWIE – 28 lipca 2016 r.

1. Papież Franciszek odprawi w tym dniu Eucharystie o godz. 10.30. Wejście na plac przed Wałami Jasnogórskimi będzie otwarte od godz. 3.00 do 8.00. Zalecamy dojazd pociągami, gdyż parkingi dla autokarów będą w znacznej odległości od Jasnej Góry.

2. Kuria Diecezjalna w Kielcach zamówiła pociąg z Kielc do Częstochowy, który wyjedzie wieczorem 27 lipca, aby umożliwić wejście do sektorów na placu, a powrót będzie z 28 na 29 lipca. Koszt 55 zł. Pociąg zatrzyma się na stacjach: Piekoszów, Małogoszcz, Włoszczowa. Zapisy u ks. Mirosława Cisowskiego. Liczba miejsc ograniczona.

3. Można oczywiście skorzystać z kursowych pociągów.

 

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE – 25-31 lipca 2016 r.

1. Na całość spotkania zapisało się już 610 osób z 70 parafii naszej diecezji. Cieszy tak duże zainteresowanie mimo propagowania w mediach atmosfery zagrożenia terroryzmem. Prosimy duszpasterzy o podjęcie rozmów indywidualnych z młodzieżą, a nie tylko ogłoszenia w kościele, by wykorzystać 200 wolnych miejsc w pociągach zamówionych na przejazd z Kielc do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie będziemy mieli zakwaterowanie. Prosimy o pomoc w dotarciu i zachęceniu młodych na ten wyjazd. Zgłaszających się przydzieli do już istniejących grup ks. Sławomir Sarek. Termin ostateczny zgłaszania chętnych na wyjazd wyznaczamy na dzień 24 czerwca 2016 r.

2. Zalecamy dojazd pociągami, gdyż parkingi dla autokarów będą w znacznej odległości od centrum Krakowa, a na spotkanie w Brzegach k/ Wieliczki będzie trzeba iść nawet 20 km.

3. W Krakowie na Błoniach odbędą się 3 spotkania ogólne:
– 26 lipca, g. 18.00 – Msza św. na Otwarcie pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza
– 28 lipca, g. 17.30 – Ceremonia powitania Ojca świętego Franciszka
– 29 lipca, g. 18.00 – Nabożeństwo Drogi krzyżowej

W Brzegach k/ Wieliczki odbędzie się:
– 30 lipca, g. 19.30 – Czuwanie modlitewne z młodzieżą i całonocny pobyt na placu
– 31 lipca, g. 10.00 – Msza Święta Posłania

W trakcie każdego z tych spotkań będą dwie zasadnicze strefy rozlokowania pielgrzymów:
– dla osób z wykupionymi pakietami pielgrzyma – bliżej ołtarza
– dla pozostałych wiernych będzie strefa otwarta, na którą nie ma żadnych wejściówek (uważać na naciągaczy oferujących karty wejścia) – dalej od ołtarza

Warto pomyśleć o zorganizowaniu wyjazdu na spotkania z Ojcem Świętym nie tylko do Brzegów, ale na Błonia w dniach 28 i 29 lipca. Wtedy będzie zdecydowanie łatwiej dotrzeć na spotkania, korzystając z pociągów kursowych dojeżdżających do stacji Kraków Główny.

4. Dla osób chcących wziąć udział w finałowym spotkaniu 30 i 31 lipca w Brzegach k/ Wieliczki, zamówiliśmy pociąg z Kielc do Krakowa. Wyjazd 29 lipca o godz. 23.40, powrót 31 lipca o godz. 23.40. Będzie trzeba przejść pieszo około 12 km. Koszt 55 zł. Pociąg zatrzyma się na stacjach: Nowiny, Jędrzejów, Sędziszów i Kozłów Miechowski. Zapisy u ks. Sławomira Sarka. Liczba miejsc ograniczona.

Osoby, które chciałby uczestniczyć w spotkaniach
z Ojcem Świętym Franciszkiem
prosimy, aby zgłaszali się do swoich duszpasterzy.
Duszpasterzy prosimy o zgłoszenie chętnych
do ks. Mirosława Cisowskiego
albo ks. Sławomira Sarka.