Papież odleciał z Krakowa do Rzymu na pokładzie boeinga 787 dreamliner

Z powodu złej pogody nie odbyła się oficjalna ceremonia pożegnania papieża Franciszka na wojskowej części lotniska Kraków-Balice. Opóźniło to również o godzinę odlot papieskiego samolotu polskich linii lotniczych – boeinga 787 dreamliner. Papieski samolot wzbił się w powietrze o godz. 19.29.

Niezależnie od niesprzyjających warunków Ojca Świętego żegnała kompania honorowa Wojska Polskiego. Na płytę lotniska wyszli Prezydent Andrzej Duda z żoną, premier rządu Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu, minister MSWiA Mariusz Błaszczak, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz spora grupa pielgrzymów.

Wcześniej papież Franciszek spotkał się i pożegnał z członkami rządu i rozmawiał z premier Beatą Szydło w pawilonie lotniska.

Ojciec Święty Franciszek odleciał do Rzymu. Dreamliner LOTU Boeing 787 z papieżem na pokładzie wystartował o godz. z blisko godzinnym opóźnieniem z powodu niesprzyjających warunków pogodowych – gwałtownej ulewy.
Pogoda przeszkodziła w oficjalnej ceremonii pożegnania papieża Franciszka na Lotnisku Kraków – Balice.

Do wejścia samolotu Ojciec Święty podjechał samochodem osobowym. Pożegnał się z gospodarzem ŚDM kard. Dziwiszem, z prezydentem, tłumaczem i osobami, które towarzyszyły mu w czasie pobytu.

Zgodnie z wieloletnią tradycją Ojciec Święty wróci do Rzymu liniami lotniczymi kraju, który go gościł. W tym wypadku był to samolot Boeing 787 dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT. Za staerami zasiadł kapitan Jerzy Makula. Papieżowi towarzyszy orszak papieski a także kilkudziesięcioosobowa grupa volo papale – dziennikarzy z mediów, akredytowanych przy Watykanie.

Lot do Rzymu potrwa 1 godzinę i 55 minut.

aw / Kraków

Źródło: www.pope2016.com