Niedziela13 listopada 2022 r.

  1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  W tym roku pragniemy duchowo i materialnie wesprzeć ogarniętą wojną Ukrainę. Dlatego po Mszach św. do puszek są zbierane ofiary na ten cel. Jednocześnie dziś obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas.
  2. W środę, przed Mszą św. o godz. 17.00 nowenna do M.B.Cz. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony, w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  3. W czwartek, 17 listopada, przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  4. W piątek, 18 listopada – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  5. W sobotę, 19 listopada, po Mszy św. o godz. 17,00 zapraszamy na różaniec w intencji rodzin naszej parafii.
  6. W zakrystii przez cały miesiąc listopad przyjmujemy na wypominki roczne.
  7. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakr. Bierzmowania i ich rodziców. Bezpośrednio po Mszy św. spotkanie formacyjne. Jednocześnie przyszła niedziela, uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny.
  8. W sobotę, 19 listopada, grupa charytatywna zaprasza dzieci i młodzieży na kolejne warsztaty zajęciowe, na których przygotowywane są ozdoby na kiermasz świąteczny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14,00 w Sali oratoryjnej na plebani. Zapraszamy dzieci i młodzież wieku szkolnym do udziału w tych zajęciach.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli śp. Stanisław Stępień i śp. Jacek Wencel. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo,… Wieczny odpoczynek…