Niedziela Zmartwychwstania 21.04.2019

  1. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, Drodzy Parafianie, radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, który jako Zwycięzca grzechu, śmierci i szatana hojnie dzieli się chwałą swej Miłości. Życzymy, aby każde spotkanie z Chrystusem w Eucharystii wypełniało Wasze serca bezgraniczną Miłością, jaką nam Jezus Chrystus ofiarował na drzewie Krzyża i w Tajemnicy swego Zmartwychwstania. Niech każdy dzień Waszego życia opromieniony będzie blaskiem Boga powstałego z martwych.
  • Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego: paniom, które wykonały Ciemnicę i Boży Grób, panu Kościelnemu, p. Organiście, ks. Sławomirowi oraz lektorom, ministrantom – za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego i Rezurekcji, scholii dziewcząt, oraz OSP za asystę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy serdecznie także, za dary dla osób uboższych naszej parafii, za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za przygotowanie procesji rezurekcyjnej.
  • W tym tygodniu pa Mszach św. wieczornych Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych – taca przeznaczona będzie na KUL.  
  • W środę przypada 3 rocznica konsekracji naszego kościoła w tym dniu o godz.17.00 nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a po niej Msza św. w intencjach zbiorowych, ponieważ w tych dniach odbywa się Kapituła Inspektorialna naszej Krakowskiej Inspektorii Salezjańskiej w Krakowie. Ponieważ proboszcz jest zaproszony do udziały w środę w tej Kapitule dlatego wyjątkowo we wtorek (23 kwietnia) po Mszy świętej wieczornej będzie spotkanie organizacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich Rodziców.  Dzieci i ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dzieci na Mszę św. o godz. 10.00 przynoszą do kościoła skarbonki z zebraną jałmużnę wielkopostną, które były rozdane na początku Wielkiego Postu. Jest to nasz dar umartwień i wyrzeczeń wielkopostnych jako ofiara dla innych. Również w przyszłą niedzielę Odpust – w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Czarnowie.

7.  Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się. Zachęcamy  do nabywania i czytania oraz pogłębiania wiedzy religijnej.