Niedziela Zmartwychwstania 16.04.2017

  1. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, Drodzy Parafianie, radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, który jako Zwycięzca grzechu, śmierci i szatana hojnie dzieli się chwałą swej Miłości. Życzymy, aby każde spotkanie z Chrystusem w Eucharystii wypełniało Wasze serca bezgraniczną Miłością, jaką nam Jezus Chrystus ofiarował na drzewie Krzyża i w Tajemnicy swego Zmartwychwstania. Niech każdy dzień Waszego życia opromieniony będzie blaskiem Boga powstałego z martwych.
  1. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego: panu Kościelnemu, p. Organiście, lektorom, ministrantom, scholii dziewcząt, oraz osobom, które wykonały Ciemnicę i Boży Grób, OSP za asystę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy serdecznie także, za dary na stół świąteczny, za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za przygotowanie procesji rezurekcyjnej. W tym miejscu pragniemy również podziękować tym, którzy odnowili bramę wejściową ogrodzenia kościoła, szczególnie panu Dariuszowi Surmie, który najwięcej pracy i czasu poświęcił oraz panom: Mirosławowi Wosiowi, Władysławowi Snochowi i Krzysztofowi Surmie.
  1. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych – taca przeznaczona będzie na KUL. W dni jutrzejszym swoje imieniny obchodził będzie ks. Robert Wróblewski. Okazja do modlitwy i złożenia życzeń będzie jutro na Mszy świętej o godz. 18.00.
  1. W środę o godz.17.00 nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a po niej Msza św. w intencjach zbiorowych
  1. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust – w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Czarnowie. Dzieci na Mszę św. o godz. 10.00 przynoszą do kościoła skarbonki z zebraną jałmużnę wielkopostną, które były rozdane na początku Wielkiego Postu. Jest to nasz dar umartwień i wyrzeczeń wielkopostnych jako ofiara dla innych.
  1. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłą sobotę. W najbliższą sobotę proszę o sprzątanie naszej świątyni rodziny z ul. Batalionów Chłopskich od nr 204-174 (pp. Zynkowscy, Białek, Bak, Brasińscy, Bęben Guzy, Kamizela, Detka Irena, Wesołowscy).
  2. Trwamy w nowennie do Miłosierdzia Bożego. Nowennę odprawiać będziemy po Mszach św. wieczornych.
  1. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się Zachęcam do nabywania i czytania oraz pogłębiania wiedzy religijnej.