Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt Uroczystość NMP Matki Kościoła, Msze św. w naszym kościele z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00. W rodzinie salezjańskiej jutro przypada Uroczystość ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
 3. Od jutra rozpoczynamy: okres zwykły w ciągu roku, jak również nabożeństwa czerwcowe, które na tygodniu będą odprawiane po Mszach wieczornych a w niedzielę o godz. 17.30 przed Mszą wieczorną. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz.17.30.
 4. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem  majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 5. W tym tygodniu przypadają:
 • Jutro w poniedziałek – Uroczystość NMP Matki Kościoła
 • w środę – wspomnienie świętego Filipa Nereusza, kapłana
 • w czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w sobotę– wspomnienie bł. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta kończy w Kościele Okres Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
 1. W najbliższą sobotę (29 maja) próba do liturgii Sakramentu Bierzmowania od godz. 15.00. Obecność obowiązkowa wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 2. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się ulicą Kruszelnickiego. Rozpoczniemy Mszą św. o godz.10.00 przy krzyżu obok pętli autobusowej, później procesja. Ołtarze prosimy o zbudowanie w tradycyjnych miejscach. pierwszy ołtarz –  Kruszelnickiego 199 – 201 (państwo Osmenda, Bijak),  drugi – Kruszelnickiego 146  i 142 (p. Gąsiorowie i Jaśkowscy, trzeci – Kruszelnickiego 61 przy krzyżu (p. Wronowie i Ciepliccy),  czwarty  – Kruszelnickiego 34 (p. Gorajscy i Bętkowscy). Prosimy wszystkie rodziny mieszkające na trasie procesji o chrześcijańską solidarność w przygotowaniu ołtarzy. W tym dniu nie będzie o godz. 17.30  Nabożeństwa czerwcowego. Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewany w czasie procesji Bożego Ciała. Jeśli nie będzie specjalnych obostrzeń procesja odbędzie się normalnie.
 3. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Miłujcie się. Czasopisma te są wystawione przy stopniach ołtarza. Natomiast przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć się darmowo w inne broszury i czasopisma katolickie.