Niedziela Zesłania Ducha Świętego -31 maja 2020

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt Uroczystość NMP Matki Kościoła, Msze św. w naszym kościele z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00

 

 1. Od jutra rozpoczynamy: okres zwykły w ciągu roku, jak również nabożeństwa czerwcowe, które na tygodniu będą odprawiane po Mszach wieczornych a w niedzielę o godz. 17.30 przed Mszą wieczorną. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o godz.17.30

 

 1. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem czerwcowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

 

 1. W tym tygodniu przypadają:
 • Jutro w poniedziałek – Uroczystość NMP Matki Kościoła
 • w środę – wspomnienie świętych męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy w czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w piątek – wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika
 • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta kończy w Kościele Okres Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

 

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W tych dniach zamiast tradycyjnych nabożeństw – nabożeństwo czerwcowe po Mszach wieczornych. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30. w tym dniu odwiedzimy chorych naszej parafii, a w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz.8.00  –  zmiana tajemnic Żywego Różańca dla wszystkich członków tej Wspólnoty.

 

 1. Z dniem 1 czerwca biskup kielecki Jan Piotrowski odwołuje dyspensę od obowiązku udziału w liturgii Mszy św. w niedzielę i święta nakazane.

 

 1. W związku z zniesieniem ograniczeń z powodu epidemii koronawirusa planowane są procesje: ul. Batalionów Chłopskich w Boże Ciało (11 czerwca) oraz 13 czerwca –procesja fatimska wokół kościoła.

 

 1. Od przyszłej niedzieli w każdą I niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na inwestycje parafialne. Jak wiecie zainstalowana jest instalacja fotowoltaiczna oraz dobiega końca remont organów. Te prace trzeba opłacić.

 

 1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się. Czasopisma te są wystawione na stoliku przy stopniach ołtarza. Natomiast przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w miesięcznik : Don Bosco.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Leszka Bałek  lat 85  i  śp. Zofię Skowron  lat 67. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu; Wieczny odpoczynek …..