Niedziela Zesłania Ducha Świętego- 20.05.2018

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt Uroczystość NMP Matki Kościoła, Msze św. w naszym kościele z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00
 3. Od jutra rozpoczynamy Okres Zwykły w ciągu roku
 4. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego. W środę po Mszy św. około godz. 19.00 próba  z dziećmi rocznicowymi. Obecność obowiązkowa.
 5. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
 • Jutro w poniedziałek – Uroczystość NMP Matki Kościoła
 • w czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza
 • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta kończy w Kościele Okres Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej
 1. Tegoroczna procesja Bożego Ciała (w dniu 31 maja) przejdzie ul. Batalionów Chłopskich. Pierwszy ołtarz B.Ch 302 p. Buchcic, drugi: B.Ch 249 A p. Woś, trzeci: B.Ch 215 p. Detka, czwarty B.Ch. 191 p. Parobiec, zakończenie procesji w kościele. Msza św. o godz. 10.00 przy Krzyżu, w sąsiedztwie pań: Danuty Stratij i  Bronisławy Chwastowskiej. Bardzo prosimy sąsiadów o pomoc przygotowaniu ołtarzy.
 2. Jak zapowiadaliśmy w dniu 2 czerwca br. z racji: Roku Św. Stanisława Kostki – organizowana jest pielgrzymka w do Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie oraz nawiedzenie Sanktuarium Opatrzności Bożej  i  grobu   błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych . Jeśli są chętni, koniecznie dzisiaj należy się zapisać, dzisiaj kończymy zapisy na tą pielgrzymkę. Koszt 50 zł
 3. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Don Bosco.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Józefa Żarnowieckiego l. 85 i  śp Adama Kmiecika l. 65. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …….