Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego -24.05.2020

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Rodzinie Salezjańskiej przeżywamy również dzisiaj Uroczystość ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
  2. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać do skarbony  w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
  • w piątek – wspomnienie bł. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w przyszłą niedzielę – Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Jest to również ostatni dzień miesiąca maja, tradycyjnie wspominamy  św. Jana Bosko.
  1. Sakrament Bierzmowania, który pierwotnie przewidziany był na 28 maja zostaje z powodu pandemii koronawirusa – przeniesiony na 28 września 2020 roku (poniedziałek) o godz. 16.30.
  2. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się . Gazety te znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza oraz miesięcznik salezjański: Don Bosco, który znajduje się na stojaku przy wyjściu z kościoła.

W miniony tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Mieczysława Skowron, który przeżył niespełna 81 lat. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek……