Niedziela Wniebowstąpienia – 02.06.2019

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar pieniężnych do puszek jako pomoc parafiom naszej diecezji prowadzącym prace remontowo – budowlane, jest to odpowiedź na prośbę Biskupa Ordynariusza.

 

 1. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem czerwcowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać do skarbony  w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

 

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
 • Jutro w poniedziałek – wspomnienie Świętych męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • w środę – wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika
 • w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
 • w przyszłą niedzielę – Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W tym tygodni przypadają: I czwartek, piątek. W tych dniach po Mszach świętych wieczornych nabożeństwa czerwcowe. W I czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I Piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W tym dniu odwiedzimy chorych.

 

 1. 16 czerwca na Mszy św. o godz.12.00 przezywać będziemy Jubileusz 25 – lecia kapłaństwa naszego Rodaka ks. Janusza Goraja. Pod koniec Mszy św. będzie okazja do złożenia życzeń ks. Jubilatowi.

 

 1. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypadnie 20 czerwca. Msze św. w naszym kościele o 800 i 1800. Po Mszy św. o godz. 1000 (odprawionej przy ołtarzu polowym przy krzyżu na ul. Kruszelnickiego, przy pętli autobusowej) wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o liczną obecność na procesji, która ma być wyrazem naszej wdzięczności i wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Na całej trasie procesji prosimy poszczególne rodziny o udekorowanie witryn okiennych i domów. Prosimy także o wzorowy, modlitewny porządek w czasie procesji i udział w niej dzieci  komunijnych i rocznicowych w swoich strojach, (dziewczynek do sypania kwiatów) i wszystkich grup modlitewnych i parafialnych. Prosimy również o przygotowanie baldachimu, sztandarów, chorągwi. W tym roku ołtarze zostały zaplanowane: pierwszy ołtarz –  Kruszelnickiego 199 – 201 (państwo Osmenda, Bijak),  drugi – Kruszelnickiego 146 i 142 (p. Gąsiorowie i Jaśkowscy, trzeci – Kruszelnickiego 61 przy krzyżu (p. Wronowie i Ciepliccy),  czwarty  – Kruszelnickiego 34 (p. Gorajscy i Bętkowscy). Prosimy wszystkie rodziny mieszkające na trasie procesji o chrześcijańską solidarność w przygotowaniu ołtarzy. W tym dniu nie będzie o godz. 17.30 Nabożeństwa czerwcowego. Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewany w czasie procesji Bożego Ciała.

 

 1. W dniu 4 czerwca (we wtorek) po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie czerwcowym około godziny 19.00 na plebani spotkanie Rady Parafialnej. Proszę wszystkich Radców o punktualne przybycie.

 

 1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się i Don Bosco. Dzisiaj przypada dokładnie 40 rocznica Pierwszej Pielgrzymki Ojca św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny. Dlatego przy wyjściu z kościoła można nabyć w cenie 2 zł książkę upamiętniającą to wydarzenie – wydanie jubileuszowe. Zachęcamy do nabycia takiej pamiątki.