1 Niedziela Wielkiego Postu – 21 luty 2021

  1. Dzisiaj na plebanii o godz.14.00 spotkanie Zelatorów i Odpowiedzialnych za grupy: Modlitewną, LSO i scholę. Na godz. 16.00 do kościoła zapraszamy na comiesięczną Mszę świętą – kandydatów do Bierzmowania i ich  Rodziców. Na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali a po nich Msza święta wieczorna już bez kazania.
  2. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej a po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy: w piątki po Mszy św. o godz.8.00  i 17.00 Drogę Krzyżową, w niedzielę o godz.17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy
  4. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na misje katolickie. Niech to będzie dla nas forma Jałmużny wielkopostnej i dobry uczynek. Dzieciom proponujemy inną formę jałmużny, Dzieci przez cały Wielki Post będą mogły zbierać drobne ofiary do specjalnych skarbonek. Skarbonki będzie można odebrać w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w zakrystii.  Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy od V niedzieli Wielkiego Postu  (od 21 marca 2020 roku). Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę na specjalnym plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
  5. Serdecznie zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas Diecezji Kieleckiej. W ten sposób dołożymy cegiełkę do realizacji pięknych dzieł miłosierdzia w naszej diecezji. Caritas prowadzi Hospicja, świetlice, domy opieki, wspiera starszych, niepełnosprawnych, pomaga ubogim dzieciom  Również osoby pobierające emerytury i renty mogą to uczynić
  6. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza w sobotę – 27 lutego o godz. 16.30 na Różaniec i Mszę świętą w intencji Ojczyzny w kościele garnizonowym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kielcach. Po Mszy św. odbędzie się Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Kielc w hołdzie Kapłanom i Siostrom Zakonnym prześladowanym w latach niemieckiej okupacji i stalinowskiego terroru. 
  7. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła i na sprzątanie.
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się. Można nabyć płytę CD pod tytułem „ Twoje imię” cena 40 zł  .