Niedziela Trójcy Świętej -27.05.2018

  1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. połączona z nabożeństwem majowym i Msza Św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Z tej racji że w ostatni dzień miesiąca maja wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wspomnienie św. Jana Bosko będzie w środę po Nowennie.
  2. W tym tygodniu przypadają:
  • w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o 800 i 1800. Po Mszy św. o godz. 1000  (odprawionej przy ołtarzu polowym przy krzyżu na ul. Batalionów Chłopskich) wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o liczną obecność na procesji, która ma być wyrazem naszej wdzięczności i wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Na całej trasie procesji prosimy poszczególne rodziny o udekorowanie witryn okiennych i domów. Prosimy także o wzorowy, modlitewny porządek w czasie procesji i udział w niej dzieci  komunijnych i rocznicowych w swoich strojach, (dziewczynki prosimy  do sypania kwiatów) i wszystkie grupy modlitewne i parafialne. Prosimy również o przygotowanie baldachimu, sztandarów, chorągwi. W tym roku ołtarze zostały zaplanowane: pierwszy ołtarz –  Batalionów Chłopskich 302 (państwo Buchcic),  drugi – Batalionów Chłopskich 149a (państwo Woś), trzeci – Batalionów Chłopskich 215 przy krzyżu (państwo Detka),  czwarty  – Batalionów Chłopskich 191 przy krzyżu    (państwo Parobiec). Prosimy wszystkie rodziny mieszkające na trasie procesji o chrześcijańską solidarność w przygotowaniu ołtarzy. W tym dniu nie będzie o godz. 17.30 Nabożeństwa majowego. Litanię Loretańską odśpiewany w czasie procesji Bożego Ciała.
  • w piątek – wspomnienie – św. Justyna męczennika.
  • W tym tygodniu -przypadają I piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Tradycyjne w tym dniu odwiedzimy Chorych z naszej parafii. Po Mszach świętych wieczornych  (w te dni) nabożeństwo czerwcowe. W niedzielę po każdej mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. W przyszłą niedzielę odpowiadając na apel Księdza Biskupa Ordynariusza przed kościołem do puszek zbierane będą ofiary jak pomoc parafiom, które prowadzą budowę kościołów lub duże remonty.
  2. Od piątku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu będą odprawiane po Mszach świętych wieczornej , a w niedziele o godz. 17.30.
  3. W najbliższą sobotę ( 2 czerwca) o godz.6.00 z parkingu przed kościołem wyrusza pielgrzymka do Rostkowa i Warszawy .Prosimy o punktualne przybycie abyśmy o godz. 6.00 wyruszyli. Przed nami długa droga około 5 godzin jazdy. Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu i napojów. Są jeszcze 3 miejsca wolne. Można się dzisiaj zapisać.
  4. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, Cuda i Łaski.

 

W miniony tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Katarzynę Kasprzyk  lat 34 i Ewę Detka lat 54. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…