Niedziela Trójcy Przenajświętszej

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 przezywać będziemy Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa naszego Rodaka ks, Janusza Goraja.

 

  1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. połączona z nabożeństwem majowym i Msza Św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

 

  1. W tym tygodniu przypadają:

 

  • jutro w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Ze względu na panujące upały w kościele będzie tylko Msza  św koncelebrowana o godz,00. Natomiast po Mszy św. o godz. 800  (odprawionej przy ołtarzu polowym przy krzyżu na ul. Kruszelnickiego, przy pętli autobusowej) wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o liczną obecność na procesji, która ma być wyrazem naszej wdzięczności i wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Na całej trasie procesji prosimy poszczególne rodziny o udekorowanie witryn okiennych i domów. Prosimy także o wzorowy, modlitewny porządek w czasie procesji i udział w niej dzieci  komunijnych i rocznicowych w swoich strojach, (dziewczynek do sypania kwiatów) i wszystkich grup modlitewnych i parafialnych. Prosimy również o niesienie baldachimu, sztandarów, chorągwi. W tym roku ołtarze zostały zaplanowane: pierwszy ołtarz –  Kruszelnickiego 199 – 201 (państwo Osmenda, Bijak),  drugi – Kruszelnickiego 146 i 142 (p. Gąsiorowie i Jaśkowscy, trzeci – Kruszelnickiego 61 przy krzyżu (p. Wronowie i Ciepliccy),  czwarty  – Kruszelnickiego 34 (p. Gorajscy i Bętkowscy). Prosimy wszystkie rodziny mieszkające na trasie procesji o chrześcijańską solidarność w przygotowaniu ołtarzy. W tym dniu nie będzie o godz. 17.30 Nabożeństwa czerwcowego. Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewany w czasie procesji Bożego Ciała. Prosimy zabrać ze sobą parasolki osłaniające przed upałem oraz butelki z wodą .
  • w piątek – wspomnienie – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 

  1. Nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu będą odprawiane po Mszach wieczornych a w niedzielę o godz. 17.30.

 

  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, Cuda i Łaski, Miłujcie się.