Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy świętej. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. połączona z nabożeństwem majowym i Msza Św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W tym tygodniu przypadają:
  • w czwartek –  uroczystość Bożego Ciała, która dla nas ludzi wierzących, jest szczególną okazją, abyśmy Panu Bogu okazali publicznie wdzięczność za dar Eucharystii. Po każdej Mszy św. nabożeństwo i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 18.00

        W tym roku z powodu pandemii i spodziewanej burzy i deszczu -nie będzie procesji w naszej parafii ulicą Batalionów                   Chłopskich, mimo że była planowana. Natomiast w  kościele – Uroczysta suma o godz. 10.00   z  procesją                   wokół  kościoła. Prosimy Wiernych o uczestniczenie w maseczkach i zachowanie odstępu od siebie nawzajem                    około   2 metrów.

  • W oktawie Bożego Ciała o godz. 8.00 i 18.00 będą odprawiane Msze św. o Eucharystii.  
  • w sobotę – wspomnienie – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu swoje imieniny obchodził będzie pan Kościelny. Okazja do modlitwy w intencji Solenizanta na mszy św. o godz.18.00. Jest to również 13 dzień miesiąca czerwca o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie. Program nabożeństwa: o godz. 20.00 Różaniec, następnie procesja z figurą fatimską wokół kościoła, zakończenie Apelem Jasnogórskim
  1. Nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu będą odprawiane po Mszach świętych wieczornych około 18.30 , a w niedziele o godz. 17.30.
  2. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela Gość Niedzielny, Miłujcie się. Gazety znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza, oraz miesięcznik Don Bosco i inne czasopisma znajdujące się przy wyjściu z kościoła.

W miniony tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Pawła Maniak l.50. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…