Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2017

 Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz.12.00 modlić się będziemy w   intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą swój okrągły jubileusz małżeństwa.

W tym tygodniu obchodzimy:

  • jutro w poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok
  • we wtorek – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  • w sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  1. Dzisiaj ostatni dzień roku 2017. O godz. 17.00 nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich Parafian.
  2. Od 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Prosimy, by rodziny w poszczególnych rejonach kolędowych zorganizowały w swoim zakresie dowóz i odwóz księdza składającego wizytę duszpasterską, tak jak to było w poprzednich latach. Kolędę rozpoczynamy o godz.15.00 a w soboty od godz. 10.00 Prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, księgę Pisma św. wodę święconą. Dzieci i młodzież szkolna przygotują zeszyty z katechezy. Prosimy zaopatrzyć się w wodę święconą. W okresie kolędy Msze św. w tygodniu tylko o godz.8.00.  Kancelaria parafialna w tym czasie czynna tylko przed południem od godz. 8.30 – 10.00. Gdyby ktoś z jakichś powodów nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym dniu, może to uczynić w dniu zakończenia kolędy (24 stycznia).
  3. Najbliższa niedziela to I niedziela stycznia. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz.8.00. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz.8.00. w tym dniu nie będziemy odwiedzać  chorych, bo byliśmy u nich przed świętami.
  4. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na  potrzeby naszego kościoła.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Ponieważ w najbliższą sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego wyjątkowo o sprzątanie kościoła prosimy w piątek rodziny z    Kruszelnickiego  od nr. 250- 260A ( pp. Kowal, Karwat, Knap, Woźniak Stempor, Sionko, Gawrońscy, Starościak, Śledzińscy).
  6. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej.