Niedziela Palmowa – 28.03.2021

  1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową, obrzęd poświęcenia palm na Mszach św. o godz.8.00, 10.00 i 12. 00. O godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed ołtarzem do puszek zbierane są ofiary na młodzież naszej diecezji, która uda się na światowe Dni Młodzieży w Portugalii w 2023 r.
  2. Juro w poniedziałek ks. Sławomir odwiedzi chorych z ul. Kruszelnickiego.
  3. W Wielką Środę o godz.17.00  cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. a następnie Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego. W tym dniu odwiedzi ks. proboszcz od godz 9.00 chorych i starszych z ul. Batalionów Chłopskich  przed świętami i z okazji I piątku miesiąca kwietnia, bo w kwietniu –  I piątek przypadnie w Wielki Piątek .
  4. Ze względu na stan epidemiczny w tym roku Nabożeństwa Triduum Paschalnego mogą być sprawowane tylko w obecności niewielkiej liczby osób. Prosimy zatem aby we Mszach św. (w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę) uczestniczyli tylko ci którzy zamówili intencje mszalne. Pozostałych zachęcamy do udziału w tych Nabożeństwach transmitowanych w radiu, telewizji czy Internecie. W naszym kościele nabożeństwa w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będą odprawiane o godz. 1800. W Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o godz. 19.30. Wszystkie nabożeństwa będą z naszego kościoła będą transmitowane. Rezurekcji w tym roku nie będzie, zamiast rezurekcji przed Mszą w niedzielę o godz. 7.45 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem a potem Msza św. o godz. 8.00. Okazja do indywidualnej modlitwy w Wielki Czwartek w Ciemnicy od godz. 19.30 do 21.00, w Wielki Piątek okazja do modlitwy  od godz. 9.00 do 21.00 z przerwą (od godz. 17.00 – 19.30) na nabożeństwa,  a w  Wielką Sobotę okazja do modlitwy przy grobie Pańskim od 9.00 do 19.30, a przed  godz. 19.30 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przed rozpoczęciem Liturgii Wigilii Paschalnej.
  5. Ofiary składane w Wielki Piątek w czasie Adoracji Krzyża, które są przeznaczane na renowację miejsc związanych z życiem Chrystusa w Ziemi Świętej będą tradycyjnie zbierane w czasie Adoracji Krzyża. Adorować będziemy krzyż poprzez głęboki pokłon, nie będziemy całować znaku krzyża. W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY. W tym dniu  – w kościele – o godz. 00 Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Rozpocznie się Liturgia Adoracji Krzyża. Pamiętajmy, że w tej liturgii może brać udział  1 osoba na 20 m2.
  6. W Wielką Sobotę do południa poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 14.00 co pół godziny. Poświęcenie będzie odbywać się na palcu kościelnym. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych: maseczka, zachowanie dystansu to znaczy sporych odległości między sobą. Koszyczki z święconką trzymamy w ręku
  7. Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc.
  8. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy przed Mszami św. o godz. 8.00  i 17.00. spowiadać będziemy 15 minut przed każdą Mszą świętą, oraz w Wielki Piątek w czasie adoracji przy Grobie Pańskim – od  20 00– 2100 . W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego w czasie wieczornej adoracji przy Grobie Pańskim,  w pozostałe dni  po Mszy św. wieczornej.