Niedziela Palmowa – 24 marca 2024

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach. Natomiast uroczyste ich poświęcenie wraz z procesją nastąpi o godz. 12.00. Początek ceremonii przy krzyżu misyjnym.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś już po raz ostatni o godz. 17.30, a następnie Msza św. Zachęcamy do udziału.

3. W środę, 27 marca, na wieczornej Mszy św. nowenna do M.B. Częstochowskiej.

4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy do udziału w liturgii „Triduum Paschalnego”. I tak:

  • Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o godz. 18.00. Po Mszy przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
  • Wielki PiątekPoczątek Adoracji od godz. 9.00 do rozpoczęcia się ceremonii liturgii Męki Pańskiej, a więc do godz. 18.00. O godz. 15.00 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Następnie ceremonia Liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i adoracja do godz. 22.00. Ofiary składane w czasie Adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację miejsc związanych z życiem Chrystusa w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie można korzystać z dyspensy postnej. Natomiast w Wielką Sobotę post nie obowiązuje, ale zachęcamy do zachowania starochrześcijańskiego zwyczaju postu jakościowego, czyli zwykłego.
  • Wielka SobotaAdoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie od godz. 9.00 do wieczornej liturgii tj. do godz. 19.00. Na wieczorną liturgię prosimy przynieść świece odpowiednio zabezpieczone przed skapywaniem wosku. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do godz. 12.00, co pół godziny. Zapraszamy wszystkich do czynnego udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia i modlitewnego czuwania przy Panu Jezusie w „Ciemnicy” i w „Bożym Grobie”. Do Adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie grupy modlitewne, Żywy Różaniec, Wspólnotę Krwi Chrystusa, Apostolat Maryjny, scholę dziewcząt, lektorów i ministrantów. Grupy modlitewne według rozkładu.

5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 7.00.  Natomiast nie będzie już Mszy św. o godz. 8.00.

6. Do puszek przy stopniach ołtarza są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

– Spowiedź św. w W. Czwartek, W.Piątek i W. Sobotę od godz. 7.30 do 8.30

  •  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 Inne ogłoszenia:

  • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Drogę Krzyżową ulicami Kielc. Nabożeństwo rozpocznie się w Wielki Wtorek – 26 marca br. o godz. 19.00 przed kościołem św. Wojciecha w Kielcach, a zakończy się przy Bazylice Katedralnej. Szczegóły w gablocie.
  • Diecezjalne Radio eM Kielce zaprasza na radiowe rekolekcje wielkopostne, które  wygłosi ks. dr Miłosz Hołda. W rekolekcjach można uczestniczyć na antenie Radia eM w Wielkim Tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa) w godzinach 6:15 oraz 19:40, a także za pośrednictwem transmisji internetowej.  Szczegóły w gablocie.