Niedziela Palmowa – 14.04.2019

  1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową, poświęcenie palm na wszystkich Mszach.        O godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W Wielką Środę  o godz.17.00  cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. a następnie Msza św. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  • Nabożeństwa Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będą odprawiane o godz. 1800. W Wielką Sobotę Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.30  na zewnątrz kościoła poświęceniem ognia a zakończymy Uroczystą Mszą Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu wszyscy przynosimy do kościoła świece. Będą potrzebne w czasie Liturgii światła. Rezurekcji w niedzielę o godz. 7.00 rano i po niej Msza święta.          Adoracja w Ciemnicy i przy Bożym Grobie od godz. 9.00 do 2200. W Wielką Sobotę Adoracja tylko do godz. 1930 tj. do rozpoczęcia Liturgii Paschalnej Wielkiej Soboty.
  • Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 1000 do 1200, co pół godziny. Zgodnie ze zwyczajem polskim, w dniu poświęcenia pokarmów pamiętamy o ludziach najuboższych. Przy wyjściu z kościoła będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe lub ofiary pieniężne.
  • Ofiary składane w Wielki Piątek w czasie Adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację miejsc związanych z życiem Chrystusa w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY. W tym dniu  -w kościele- o godz. 17.30 Droga Krzyżowa a o godz. 18.00 Rozpocznie się Liturgia Adoracji Krzyża

.

  • Okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy przed Mszami  św. o godz. 8.00  i 17.00.  oraz w Wielki Czwartek od godz.17.00. W Wielki Piątek od 10 00– 1100   i  2100– 2200.
  • Do Adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego zachęcamy wszystkich parafian, szczególnie grupy modlitewne, Żywy Różaniec, Wspólnotę Krwi Chrystusa, Apostolat Maryjny, scholę dziewcząt, lektorów i ministrantów. Grupy modlitewne według rozkładu.
  • W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego w czasie wieczornej adoracji  w pozostałe dni  po Mszy św. wieczornej.