Niedziela Palmowa – 05.04.2020

  1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową, bez obrzędu poświęcenia palm. O godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W Wielką Środę o godz.17.00  cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. a następnie Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. Ze względu na stan epidemiczny w tym roku Nabożeństwa Triduum Paschalnego mogą być sprawowane tylko w obecności 5 osób. Prosimy zatem aby we Mszach św. (w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę) uczestniczyli tylko ci którzy zamówili intencje mszalne. Pozostałych zachęcamy do udziału w tych Nabożeństwach transmitowanych w radiu, telewizji czy Internecie. W naszym kościele nabożeństwa w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będą odprawiane o godz. 1800. W Wielką Sobotę Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.30  Rezurekcji w tym roku nie będzie, zamiast rezurekcji przed Mszą w niedzielę o godz. 7.45 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem a potem Msza św o godz. 8.00. Okazja do indywidualnej modlitwy w Wielki Czwartek w Ciemnicy od godz. 19.30 do 21.00, w Wielki Piątek okazja do modlitwy przy Grobie Pańskim od godz. 19.30 do 21.00, a w  Wielką Sobotę okazja do modlitwy przy grobie Pańskim od 17.00 do 19.00, a o godz. 19.15 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przed rozpoczęciem Liturgii Wigilii Paschalnej.
  4. W Wielką Sobotę do południa nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Pokarmy należy poświęcić w domach przed rozpoczęciem posiłku. Wzór modlitwy poświęcenia pokarmów znajduje się na stronie internetowej naszej parafii lub użyć innej modlitwy poświęcenia.
  5. Ofiary składane w Wielki Piątek w czasie Adoracji Krzyża, które są przeznaczane na renowację miejsc związanych z życiem Chrystusa w Ziemi Świętej będą zbierane we wrześniu w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY. W tym dniu  – w kościele- o godz. 17. 00 Droga Krzyżowa a o godz. 18.00 Rozpocznie się Liturgia Adoracji Krzyża. Pamiętajmy, że w tej liturgii może brać udział jednocześnie do 5 osób.
  6. Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc – czytamy w komunikacie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu nt. praktyki pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii.
  7. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy przed Mszami św. o godz. 8.00  i 17.00.  oraz w Wielki Czwartek od godz.17.00. W Wielki Piątek od 17 00– 1800 .
  8. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego w czasie wieczornej adoracji w pozostałe dni  po Mszy św. wieczornej.