II Niedziela Wielkanocna – 7 kwietnia 2024 Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Dziś druga Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Dziękujemy Panu Bogu za Jego dar miłosiernej miłości i za apostołów Miłosierdzia, wśród których są św. Jan Paweł II oraz św. Siostra Faustyna, za którą powtarzamy słowa; „Jezu! Ufam Tobie”. Dzisiaj w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Czarnowie – odpust. Suma odpustowa o godz. 12.30.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce 80 Tydzień Miłosierdzia. Jednocześnie jest to patronalne święto Caritas, dlatego przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na modernizację i rozbudowę Domu Opieki dla osób starszych w Pieczonogach koło Proszowic. Za wszelkie wsparcie tych dzieł składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w to Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. Przyszła niedziela, 14 kwietnia, we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny.
  6. W niedzielę, 14.04.2024 r., będziemy gościć w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na rzecz misji. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę przedszkola w afrykańskiej Tanzanii. Więcej na temat tego projektu można przeczytać na stronie wolontariatu.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła – te składane na tace i wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.