Niedziela Miłosierdzia Bożego -19.04.2020

  1. Dziś 2 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Będziemy się modlić i polecać Miłosiernemu Jezusowi rodziny naszej parafii, Ojczyznę i Kościół a także wszystkich obojętnych i zatwardziałych grzeszników jak również będziemy prosić o szybkie ustanie pandemii koronawirusa, będziemy polecać chorych dotkniętych tym wirusem, lekarzy i pielęgniarki, całą służbę medyczną i inne służby walczące z pandemią.

Dziś obchodzimy święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia.

  1. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę Święto św. Marka Ewangelisty.
  2. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej  Częstochowskiej  a po niech Msza św.  Prośby i  podziękowania na nowennę  prosimy  składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. Z racji panującej pandemii Sakrament I Komunii Świętej został przeniesiony na 12 września (II sobota września) o godz. 11.00, a Sakrament Bierzmowania na 24 września (czwartek) o godz. 16.30. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
  4. Osoby, które pragną uczestniczyć we Mszach św. od przyszłej niedzieli prosimy aby zachowały odpowiednią odległość od siebie nawzajem, a uczestniczyć będzie można: w kościele, w zakrystii, na antresoli, jak równie ż na placu przed kościołem.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Sławomira Bętkowskiego lat 68. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu:  „Wieczny odpoczynek ….”