Niedziela Miłosierdzia – 28.04.2019

  1. Dziś 2 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Będziemy się modlić i polecać Miłosiernemu Jezusowi rodziny naszej parafii, Ojczyznę i Kościół a także wszystkich obojętnych i zatwardziałych grzeszników. Dziś obchodzimy święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia.

Przed kościołem zbiórka do puszek na cele naszej diecezjalnej „Caritas”.

Dzisiaj w sanktuarium  Miłosierdzia Bożego na Czarnowie – odpust. Suma odpustowa o godz. 12.30.

  • We wtorek ostatni dzień miesiąca. Tradycyjnie na Mszy wieczornej wspominamy św. Jana Bosko.
  •  Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, a tym samym nabożeństwa majowe. Nabożeństwa odbywać się będą po Mszach św. wieczornych. Informujemy również, że od 1 maja Msze św. wieczorne w naszym kościele odbywać się będą o godz. 18.00 nie jak do tej pory o godz. 17.00
  • W  środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej  Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niech Msza św.  Prośby i  podziękowania na nowennę  prosimy  składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
5.       W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W te dni zamiast tradycyjnych nabożeństw – nabożeństwo majowe. W I piątek miesiąca przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz.17.00 do 18.00. Z racji Uroczystości chorych z ul. Batalionów Chłopskich ks. Proboszcz odwiedzi wyjątkowo w czwartek, a chorych z ul. Kruszelnickiego ks. Sławomir odwiedzi w środę. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Również w przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Jest to ostatnie spotkanie przed Bierzmowaniem – obecność obowiązkowa.
  • Zachęcamy tradycyjnie jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się,  a przez to do pogłębiania wiary i  wiedzy religijnej.