Niedziela Miłosierdzia 11 kwietnia 2021

  1. Dziś 2 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Będziemy się modlić i polecać Miłosiernemu Jezusowi rodziny naszej parafii, Ojczyznę i Kościół a także wszystkich obojętnych i zatwardziałych grzeszników jak również będziemy prosić o szybkie ustanie pandemii koronawirusa, będziemy polecać chorych dotkniętych tym wirusem, lekarzy i pielęgniarki, całą służbę medyczną i inne służby walczące z pandemią. Dziś obchodzimy święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się 76 Tydzień Miłosierdzia. Modlimy się w intencji Caritas oraz zbieramy ofiary na ten cel do puszek wystawionych przed stopniami ołtarza.
  2. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej  Częstochowskiej  a po niech Msza św.  Prośby i  podziękowania na nowennę  prosimy  składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W piątek 16 kwietnia o godz. 18.30 w kościele na antresoli comiesięczne spotkanie kandydatów do Bierzmowania. A w przyszła niedziele na Mszę Św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców
  4. Osoby, które pragną uczestniczyć we Mszach św. od przyszłej niedzieli prosimy aby zachowały dystansu, czyli odpowiedniej odległość od siebie nawzajem, koniecznie nałożyli maseczki i często dezynfekowali ręce.  W naszym kościele może się znajdować jedna osoba na 20 m2. Prosimy o przestrzeganie tych zaleceń i nie zmienianie napisów na położonych ławkach. Uczestniczyć będzie można w liturgii: w kościele, w zakrystii, na antresoli, jak równie ż na placu przed kościołem.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Mariana Federowicza lat 59, śp Stefanię Radlica lat 89, śp. Sławomira Grzelę lat 51. Polećmy zmarłych  Miłosierdziu Bożemu:  „Wieczny odpoczynek ….”