Niedziela Chrztu Pańskiego -10.01.2021

  1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Święto to kończy okres Narodzenia Pańskiego, od jutra w liturgii rozpoczynamy tak zwany „Okres Zwykły”, chociaż kolędy będziemy śpiewać do święta Ofiarowania Pańskiego (do 2 lutego).
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony przed kaplicą Miłosierdzia Bożego.
  3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na potrzeby kościoła.
  4. Kandydatów do Bierzmowania informujemy, że do końca miesiąca stycznia należy zdać Mały Katechizm i połowę pytań z katechizmu Bierzmowanego. Osoba, która nie zda tego materiału nie będzie dopuszczona do Sakramentu Bierzmowania.
  5. Jak informowaliśmy z powodu pandemii nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Natomiast jeden kapłan w najbliższą sobotę (16 stycznia) od godziny 10.00 przejdzie z Najświętszym Sakramentem  ulicą Miedzianą i Malików (zaczynając od najniższych numerów) i pobłogosławi domy i ich mieszkańców. Mieszkańców ul. Batalionów Chłopskich od numerów 207 do 410 – zapraszamy na specjalną Mszę św. w sobotę (16 stycznia) na godz. 18.00, a mieszkańców bloku nr 150A z ul. Malików –  zapraszamy na specjalną Mszę św. w niedzielę (17 stycznia) o godz.16.00. Prosimy jednocześnie aby jeden z członków rodziny przyniósł w butelce zwykłą wodę, która pod koniec Mszy św. zostanie poświęcona i tą wodą po powrocie do domu należy pokropić mieszkania i obejście domu.
  6. Są jeszcze wolne intencje na Mszę zbiorową w najbliższą środę wieczorem.
  7. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy  śp.  Leokadię Radziejewską l. 85. Natomiast w piątek zmarła Marianna Pięta l .77 . Jej pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek (11 stycznia) o god13.00. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………..