Niedziela Chrystusa Króla – 24.11.2019

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców.

1. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

1. W piątek przypada ostatni piątek miesiąca po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

1. W sobotę – Święto Św. Andrzeja, Apostoła. Jest to równocześnie ostatni dzień miesiąca października wspominamy tradycyjnie św. Jana Bosko.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok kościelny i liturgiczny. Będzie to zarazem pierwsza Niedziela Adwentu i I niedziela miesiąca. Na Mszy św. o godz. 800 poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły. W tym roku opłatki będzie można nabyć w zakrystii. Po Mszy św.  o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

1. Do końca listopada (do soboty włącznie) przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne.

1. Wzorem lat ubiegłych w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” rozprowadzamy świece wigilijne – ofiara minimalna  6 zł (świeca mała) i 13 zł – (świeca duża). Jest to dar dla dzieci z rodzin ubogich i na dofinansowanie obiadów w szkołach i świetlicach terapeutycznych.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się, Don Bosco