Niedziela 28 sierpnia 2022 r.

 1. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
 2. W środę, 31 sierpnia z racji ostatniego dnia miesiąca czcimy św. Jana Bosko. Przez Jego wstawiennictwo pragniemy podziękować Panu Bogu za minione wakacje. Jednocześnie będziemy polecać rozpoczynający się nowy rok szkolny i katechetyczny. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstocho-
 3. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Modlitwą obejmujemy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczyciel.  Będziemy prosili Boga o błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
 4. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 5. W sobotę, 3 września czcimy Świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy; czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzam chorych, starszych i niewychodzących z domu, z rejonu ul. Batalionów Chłopskich. Natomiast z ul. Kruszelnickiego w sobotę od godz. 9.30.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym, modlitwa różańcowa, w której polecać będziemy rodziny naszej parafii.
 1. W miniony piątek, przeżywaliśmy tzw. wieczór uwielbienia. Dziękujemy młodzieży za przygotowanie, zaangażowanie i przeprowadzenie godzinnej adoracja Najśw. Sakramentu. Daliście piękne świadectwo wiary i modlitwy i niech Bóg będzie uwielbiony, a na ręce p. Małgorzaty Woś składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 2. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielą miesiąca, po Mszy św.o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Natomiast po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Taca w tym dniu przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 3. Przeżywając w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci NMP Częstochowskiej dziękujemy kaznodziei ks. dr Januszowi Goraj za wygłoszone Słowo Boże i życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najśw. w dalszej pracy kapłańskiej. Dziękujemy też państwu; Iwonie i Adam Nowak za ubogacenie liturgii. W ich imieniu zapraszamy na koncert w ich wykonaniu, który odbędzie się dziś o godz. 16.30.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.