Niedziela 25 września 2022 r.

  1. W liturgii wspominamy ;

–  we wtorek, 27 września, Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

– w środę, 28 września, św. Wacława, męczennika

– w czwartek, 29 września, święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

–  w  piątek 30 września, św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła.

     Natomiast z racji ostatniego dnia miesiąca, wspominamy, także św. Jana Bosko, któremu polecamy naszych dobrodziejów oraz dzieci, młodzież, wychowawców.
– w sobotę, 1 października – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora K-ła oraz  z racji pierwszej sobota miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik – poświęcony Królowej Różańca świętego. To szczególny czas upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, oraz umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego daru łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Matka Boża w Fatimie zwraca się z orędziem; „ Pokutujcie! Ratujcie siebie i świat przez odmawianie różańca”. Niech słowa Matki Najświętszej, będą zachętą do modlitwy i udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele, będzie odprawiane bezpośrednio po wieczornej Mszy o godz. 18,00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.30. Jednocześnie informujemy, że od 3 października (od przyszłego poniedziałku), następuje zmiana godziny celebrowania wieczornej Mszy św.; w dni powszednie, z godz.18.00 na godz. 17.00.

  1. Dzisiaj, po południu o godz. 30 odbędzie się spotkanie nadzwyczajne wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodziców. Bardzo serdecznie zapraszamy!
  2. W zakrystii po każdej Mszy św. nadal prowadzimy zapisy dzieci z klas trzecich do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek,
    27 września br., po Mszy św. o godz. 18.00.
  1. W sobotę, 1 października 2022 r. wyjeżdżamy na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Zapisanych informujemy, że wyjazd autokarem o godz.00 z parkingu k. p. Borkowskich. Koszt przejazdu wynosi 20 zł. Szczegółowy program Pielgrzymki podany jest w gablocie oraz na nasze stronie internetowej.
  2. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
  3. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła śp. Stanisława Wencel. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo,… Wieczny odpoczynek…