Niedziela 20 listopada 2022 r.

Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Dlatego po Mszy św. odnowimy „Akt poświecenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi”, za który można uzyskać odpust zupełny.

  1. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.
  2. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
  3. We wtorek, 22 listopada, w liturgii wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. W modlitwie polecamy naszego organistę p. Stanisława oraz dziewczęta ze scholii, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  4. W czwartek, 24 listopada, przypada wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dug-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  5. W środę, nieustająca nowenna do MBCz., po niej wieczorna Msza św.
  6. W ubiegłej niedzieli do puszek, jako pomoc na Ukrainę, zebraliśmy kwotę 1457zł. Za gest pomocy i życzliwości składamy serdeczne – Bóg zapłać!
  7. W zakrystii do końca tego miesiąca przyjmujemy na wypominki roczne.
  8. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki w lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 Jeszcze jedna informacja.

Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Kielcach organizuje pielgrzymkę do Torunia na 31 rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd 3 grudnia 2022 r. (sobota) o godzinie 4.00 sprzed Kościoła Podwyższenia Krzyża św. w Kielcach. Zapisy u pana Jana  Fert  – tel. 668 847 553

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł śp. Adam Skowron. Polecajmy go  Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo,… Wieczny odpoczynek…