Niedziela – 19.05.2024 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

  1. Jutro drugi dzień świąteczny i jednocześnie święto NMP Matki Kościoła. Chociaż dla wielu jest to dzień pracy, to jednak uszanujmy świąteczny charakter tego święta. Msze św., jak w dzień powszedni, a więc o godz. 8.00 i 18.00.
  1. W środę, 22 maja przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  1. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI.
  1. Nowennę ku czci NMP Wspomożenia Wiernych przeżywamy dzisiaj na nabożeństwie majowym o godz. 17.30, a jutro i w następne dni po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału.
  1. W piątek, 24 maja przypada uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych, patronki naszego Salezjańskiego Zgromadzenia. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby mogli swobodnie wyznawać wiarę
    w Trójjedynego Boga.
  1. Również w piątek po nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie mężczyzn, którzy wyrazili chęć przynależności do Rycerstwa Św. Jana Pawła II. Zachęcamy także tych, który się zastanawiają nad włączeniem się do tej grupy.
  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie okolicznościowego numeru pt. „GOŚĆ EXTRA, w cenie 14 zł, które poświęcony jest tematyce „Matkom Świętych” Wszystkie czasopisma znajdują się na stoliku w kaplicy.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł śp. Zdzisław Posłowski. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek …….