Niedziela 18 września 2022 r.

 1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.
  W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
 2. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
 3. We wtorek, 20 września, wspominamy świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera oraz Pawła Chong Hasang i towarzyszy, męczenników koreańskich z XIX wieku.
 4. W środę, 21 września, przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przed wieczorną Mszą św. o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 5. W piątek, 23 września, wspominamy św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 6. W zakrystii po każdej Mszy św. nadal prowadzimy zapisy dzieci z klas trzecich do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie organizacyjne planowane jest na przyszły wtorek, 27 września br. po Mszy św. o godz. 18.00
 7. W przyszłą niedzielę, 25 września, po południu o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie nadzwyczajne wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodziców. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i za te składane na tace oraz wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W sobotę, 1 października 2022 r. odbędzie się XIV Diecezjalna Pielgrzymka  Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. W związku z tym członków Żywego Różańca zachęcamy do udziału. Dlatego osoby chętne do wyjazdu prosimy zgłaszać się do środy włącznie (21.09.) do  swoich zelatorów. Natomiast Zelatorów  prosimy, aby wieczorem zgłaszali liczbę chętnych do wyjazdu ze swojej róży do pani Renaty Matałowskiej. Szczegółowy program Pielgrzymki podany jest w gablocie i na nasze stronie internetowej.