Niedziela – 14 sierpnia 2022 r.

  1. Jutro, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu cała Polska z pielgrzymami z kraju i zagranicy spotyka się u swojej Matki na Jasnej Górze. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Poświęcenie owoców, kwiatów, ziół i warzyw po każdej Mszy św. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św.
  2. Jutro też przypada kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Dlatego ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  3. W środę, 17 sierpnia w liturgii wspominamy św. Jacka prezbiter, dominikanina, gorliwego misjonarza i wielkiego czciciela Matki Bożej. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. W sobotę, 20 sierpnia, czcimy św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  5. Zbliża się uroczystość odpustowa w naszej parafii, którą będziemy przeżywać w niedzielę 28 sierpnia. Do tego wydarzenia pragniemy przygotować się nowenną do MB Częstochowskiej, którą rozpoczniemy 17 sierpnia na Mszy św. o godz. 18.00 Zapraszamy wszystkich do udziału w tym duchowym przygotowaniu.
  6. Gościmy dziś, w naszej wspólnocie S. Marię Michalską, za zgromadzenia Pallotynek, która teraz wygłosi prelekcję na temat pracy misyjnej. Przy wyjściu z kościoła do puszek będą zbierane ofiary na rzecz misji.
  7. Dalszym ciągu trwają prace naprawcze przy naszych organach. Natomiast zakończyliśmy I etap prac przy rabacie obok krzyża misyjnego. To dzięki pomocy wielu osób p. Dariusza Surmy, p. Adama Chwastowskiego, p. Henrykowi Osmenda p. Krzysztofa Surmy, p. Jana Ryka, oraz pani Aleksandry Durlik. Wszystkim za pomoc składamy staropolskie – Bóg zapłać! Dalsze prace będą kontynuowane w późniejszym terminie.
  8. Składamy podziękowania wszystkim, którzy już złożyli ofiary na sprzątanie kościoła, jednocześnie przypominamy że roczna składka na sprzątanie kościoła wynosi 70 zł, żeby pokryć pensje pracowników i kwiaty do dekoracji kościoła.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.