Niedziela 12 luty 2023 r.

  1. We wtorek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W tym dniu modlimy się za narody słowiańskie. Jako chrześcijanie jesteśmy budowniczymi jedności, kierujemy do Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.
  2. W środę nowenna do M.B.Cz. Prośby i podziękowania należy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakr. Bierzmowania wraz z rodzicami.
    Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  4. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i te składane na tace oraz wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickie, która znajduje się przed ołtarzem.

KOMUNIKAT z Kurii Diecezjalnej  w Kielcach

Podejmując inicjatywę ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zwracamy się do wszystkich wiernych Diecezji Kieleckiej o modlitwę i ofiary dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Jednocześnie prosimy, aby w niedzielę 19 lutego przeprowadzić zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi.

Dlatego w odpowiedzi na ten Apel, w przyszłą niedzielę przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.